Yardım

Mirc & irc hakkında bazı önemli kısa bilgiler

Rumuz kayıt

Mirc sohbet odalarında kullandığınız rumuzun başkaları tarafından kullanılmamasını istiyorsanız; ki bizce isteyin.. Sohbete bağlandıktan sonra “/msg Nickserv Register şifre email” komut dizinini kullanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, e-posta adresiniz: [email protected] şifreniz ise; 123456 olsun. Bu argümanla gireceğiniz komut istemi, “/msg Nickserv register 123456 [email protected]” olmalıdır. Eğer bağlandığınız rumuz bir başka kullanıcımız tarafından kullanılıyorsa başka bir rumuz seçiniz.

Rumuz tanıtma

Şifrelediğiniz rumuzunuzla mirc sohbet odalarına katılırken dilerseniz giriş ekranına şifrenizi yazarak ya da sohbete bağlandıktan sonra “/identify şifre” komutuyla da tanıtabilirsiniz.

Mirc kanalları

IRC’ye bağlandıktan sonra “/List” yazarak tüm mirc sohbet odalarını görüntüleyebilirsiniz. Girmek istediğiniz odanın üzerinde çift tıklayarak kanala katılabilirsiniz.

Komut yardım

Mirc sohbet sunucumuz IRC platformunda olduğundan bir çok işlemi komutlar yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz. Bu konudaki soru ve sorunlarınız için #help kanalına giriş yaparak operatörlerimizden yardım isteyebilirsiniz veya servisler bölümümüzden komutlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Operatörlük başvuruları

Mirc sohbet odalarımızda operatör olabilmek için gerekli şartlar hakkında bilgi almak isterseniz iletisim bölümümüzden basvuru yapabilirsiniz.6 Yorum “Yardım

  1. Bilgisayarımı formatladıktan sonra intel v6 scriptini yükledim. Yaklaşık 1 saat kadar kullandım. Sohbet falan. Sonra bilgisayarımı kapatıp dışarı çıktım. Geri gelip bilgisayarımı açtığımdan beri mirc’ e giremiyorum. Hata şu; servera bağlanılaıyor, bağlantı düştü. tekrar bağlanmayı deneyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir